Server Update 01.01.2018 - Imbunatatiri

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Server Update 01.01.2018 - Imbunatatiri

Dragi jucatori,
    Cu ocazia noului an vin cu o noua actualizare care cuprinde imbunatatiri cat si lucruri noi.

Website ro.calliope2.com/

1. Vei putea bloca posibilitatea ca ceilalti jucatori sa-ti vada echipamentul.
    2. Cand primesti un mesaj si ai clientul minimizat acesta va clipi in taskbar.
    3. La meley nu se mai pot strange mai multi mobi decat ar putea sustine acel loc micut.
    4. La meley mobii nu te mai arunca pe jos, pentru a evita bug-ul in care ramaneai blocat in perete.
    5. Am rezolvat o eroare de la care unele laptopuri primeau NO_APPROPRIATE_DEVICE
    6. Poti intra la regina din temnita paianjenilor 3 si fara echipa, timpul a fost redus la 10 minute, poti dropa la regina daca ai nivel 65 ( vechi 75 ) si acesta este mai rezistenta.
    7. Cum alchimia nu se distruge atunci cand este data jos, am eliminat mesajul care spune ca aceasta are o sansa de a fi distrusa.
    8. Poti adauga iteme in inventarul curelelor chiar daca nu porti o curea.
    9. La evenimentul cu broaste daca ati observat broastele se vad pe o raza limitata pentru a evita fps drop, de acum limita va fi pusa si la playeri, mounturi, peturi pentru o calitate buna a evenimentului.
    10. Piatra Sufletului+ a fost redenumita in Piatra Spirit (Aditional) si este utilizata pentru imbunatatirea Abilitatilor aditionale.
    11. Problema in care unii jucatori intrau in magazinul general si nu mai puteai da click pe magazin a fost rezolvata.

12. In functie de gradul tau in breasla vei avea unul dintre numele: Membrul breslei, Generalul breslei sau Liderul breslei:

13. De acum poti selecta si numarul de bucati al itemului pentru a obtine un pret precis.

14. Un nou costum si o noua freza asortata in stilul armurilor spartanilor.

Asteptam parerile voastre,
    Echipa Calliope2.

Display Spoiler

Dear players,
    With the occasion of the new year I come with a new update that includes improvements and new things.

1. You will be able to block other players from seeing your equipment.
    2. When you receive a message and you have the game minimized, it will blink in the taskbar.
    3. At meley no more mobs can be spawned than that litle map could support.
    4. The mobs from meley won't be able to push you into the walls.
    5. I Fixed an error by which some laptops receive NO_APPROPRIATE_DEVICE
    6. You can get in the room of queen of the spider dungeon 3 without a team now, the time was reduced to 10 minutes, you can drop to the queen if you are 65 (old 75) and she is stronger.
    7. As alchemy doesn't fail when it's unequiped since long time, we have removed the message saying that it has a chance to fail.
    8. You can add items to the belt inventory even if you don't wear a belt.
    9. At the frog event, if you notice frogs, they have a limited range to avoid dropping fps, the limit will apply also to players, mounts, pet for good event quality.
    10. The Stone of the Soul + was renamed in Stone Spirit (Additionally) and is used to improve the Additional Skills.
    11. The problem with which some players entered the general store and couldn't click on it was solved.

12. Depending on your degree in the guild you will have one of the following names: Guild member, Guild General or Guild Leader:

13. From now on, you could also select the item number to get a precise price.

14. A new costume and a new hairtyle with the style of spartan armor.

We await your opinions,
    The Calliope2 team.

email: support@calliope2.com
    Ingamename [GA]Klaus
    Canal youtube:
  • Nu stiu daca aduce un beneficiu punctul 12, dar era mai bine , parerea mea , sa introduci sa blochezi mesajele primite de la un anumit individ si sa iti arate "adauga prieten" direct din soapta.
    Multi au tupeu sa rosteasca nume pe chat, sa faca glume pe net,
    Ii prinzi in lume, vorbesc incet, capu-n pamant:
    "Nu eram eu, jur pe cuvant! Doi hackeri mi-au spart parola, acum intra pe rand."
  • Sugestiile, ignorate , sterse sau respinse :)

Cat despre update ... e deja prea tarziu pt nr 1 toata lumea a copiat absolut tot ...
    Nr 2 era deja implementata [GM Edit: Da, era din 29 intr-o faza beta]... cate despre restul sunt numai bune :) , chiar si de craciun lucrezi la sv. meriti tot ce e mai bun.
    Multa bafta cu sv in noul an. <3

Living in my own world

• Dades wrote:

Pct.1 - era anormal sa vada oricine ce iteme ai, ca se pierdea farmecul jocului. Mi se pare corect sa poti arata itemele cand vrei, fara sa dai negot. Asa ne putem bate si noi corect ca in jocul original.
    1 asta nu e oficial
    2 jocul este din 2004, pe alte mmo-uri nu influenteaza nimic chestia de inspect al altor playeri. Asta e chestie de mandrie personala si prostie

gg pt update
  • IulianV. wrote:

Unde or să dropeze acele costume? '' dacă nu dropează deja ''
    Şi uite eu am o problemă dacă pot să-i spun aşa , când bonusez, am lag, nu exagerat,dar am şi când intru în magazinul general, merge brici. De ce?
    Pentru ca atunci cand ai o fereastra quest deschisa iti sunt inchise toate cele normale ( status de sus, minimap, taskbar ). Toate consumă.

Ingamename [GA]Klaus
    Canal youtube:
  • Klaus wrote:

IulianV. wrote:

Unde or să dropeze acele costume? '' dacă nu dropează deja ''
    Şi uite eu am o problemă dacă pot să-i spun aşa , când bonusez, am lag, nu exagerat,dar am şi când intru în magazinul general, merge brici. De ce?
    Pentru ca atunci cand ai o fereastra quest deschisa iti sunt inchise toate cele normale ( status de sus, minimap, taskbar ). Toate consumă.
    Am înţeles ;)
  • Pentru dimineata am pregatit trei rezolvari pentru niste erori de calcul in server. ( erorile de calcul duc la buguri ).

1. Am rezolvat o problema in care atunci cand te dadeai jos de pe cal aparea si un mount.
    2. Am optimizat functiile butoanelor de offline shop on/full/partial. Schimbarea faciliteaza serverul.
    3. Am rezolvat o eroare de cod minora.
    4. Poti bloca soapta unui anumit player in cazul in care te deranjeaza.

Ingamename [GA]Klaus
    Canal youtube: