Marire dmg ninja lama

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Marire dmg ninja lama

Dupa cum v-ati dat seama din titlu, propun marirea dmg-ului pentru ninja lama. Din cate am inteles acesta a fost micsorat recent si da, inainte avea un dmg putin prea mare, insa acum nu mi se pare normal sa dai 3k intr-un jucator avand si coif radacina+9. Pe scurt parerea mea e ca a fost micsorat putin cam mult, acum fiind bun doar ca si arcas. Astept pareri pro sau contra, de preferat cu argumente.
    • Raskolnikow wrote:

maryusyk94 wrote:

Eu cred ca exista o solutie de mijloc astfel incat sa fie echilibrate toate rasele deoarece acum e clar ca unele sunt avantajate mai mult decat altele
      de exemplu samanul, lycanul, ninja arc si sura bm nu sunt intalniti la 1v1 asa des din cauza dezechilibrului dintre rase
      De multe ori klaus s-a luat dupa ce ziceau playeri din staff, iar acei playeri se gandeau doar la rasa pe care o jucau ei.
      Din cauza astsa is dezechilibrate rasele, iar in staff au fost playeri care erau paraleli cu metinul, se plageau mereu ca nu au dmg si iau prea mult.
      NoSignal

• Raskolnikow wrote:

maryusyk94 wrote:

Eu cred ca exista o solutie de mijloc astfel incat sa fie echilibrate toate rasele deoarece acum e clar ca unele sunt avantajate mai mult decat altele
      de exemplu samanul, lycanul, ninja arc si sura bm nu sunt intalniti la 1v1 asa des din cauza dezechilibrului dintre rase
      Ai dreptate, peste tot intalnesti doar war mental, sura AM si ninja lama. Mai rar si cate un war aura sau lican, ceea ce nu e ok deloc.
    • [ZEU]Dante wrote:

Raskolnikow wrote:

maryusyk94 wrote:

De multe ori klaus s-a luat dupa ce ziceau playeri din staff, iar acei playeri se gandeau doar la rasa pe care o jucau ei.Din cauza astsa is dezechilibrate rasele, iar in staff au fost playeri care erau paraleli cu metinul, se plageau mereu ca nu au dmg si iau prea mult.
      Dar nu e logic ca observi mai repede minusurile rasei pe care o joci TU decat a altora si sa propui ce este mai avantajos pt rasa respectiva si automat pt tine? Asta inseamna ca esti un ratat paralel cu metinul?:)))) Adica daca tu joci ninja lame si personal ti se pare dmg prea mic il cauti pe Klaus si ii spui "coita vezi ca samanu da 1k cu critica pe raget" ? Esti penibil si ce ai spus tu aici pare un strigat de frustrare ca pupatul tau in cur a fost de pomana si ai ramas neluat in seama.

The post was edited 1 time, last by Ailyn ().

• Ailyn wrote:

[ZEU]Dante wrote:

Raskolnikow wrote:

maryusyk94 wrote:

De multe ori klaus s-a luat dupa ce ziceau playeri din staff, iar acei playeri se gandeau doar la rasa pe care o jucau ei.Din cauza astsa is dezechilibrate rasele, iar in staff au fost playeri care erau paraleli cu metinul, se plageau mereu ca nu au dmg si iau prea mult.
      Dar nu e logic ca observi mai repede minusurile rasei pe care o joci TU decat a altora si sa propui ce este mai avantajos pt rasa respectiva si automat pt tine? Asta inseamna ca esti un ratat paralel cu metinul?:)))) Adica daca tu joci ninja lame si personal ti se pare dmg prea mic il cauti pe Klaus si ii spui "coita vezi ca samanu da 1k cu critica pe raget" ? Esti penibil si ce ai spus tu aici pare un strigat de frustrare ca pupatul tau in cur a fost de pomana si ai ramas neluat in seama.
      Adevarat ai spus sa mor eu :)) nici nu stiu ce sa mai zic inafara de RESPECT
      Titani pe metin , muritori de foame in realitate :thumbsup:
    • Ailyn wrote:

[ZEU]Dante wrote:

Raskolnikow wrote:

maryusyk94 wrote:

nu prea isi are rostul sa va certati aici, peste tot sunt plusuri si minusuri :)
    • [ZEU]Dante wrote:

Raskolnikow wrote:

maryusyk94 wrote:

Si cu tine ... nu trebuia sa le spui adevarul, si nu erau paraleli || doar niste roboti
      Nu inteleg ce vreti sa echilibreze .. mereu a fost vorba doar de war mental, sura arme si ninja lame (doar la asta s a rezumat pvp ul) cat despre restul au fost folositoare doar la generala

ps: cum te ai simtit cand l ai atins pe cap ?#zeu

aicisapemetin

• KA[]DO wrote:

[ZEU]Dante wrote:

Raskolnikow wrote:

maryusyk94 wrote:

Si cu tine ... nu trebuia sa le spui adevarul, si nu erau paraleli || doar niste robotiNu inteleg ce vreti sa echilibreze .. mereu a fost vorba doar de war mental, sura arme si ninja lame (doar la asta s a rezumat pvp ul) cat despre restul au fost folositoare doar la generala

ps: cum te ai simtit cand l ai atins pe cap ?#zeu

aicisapemetin
      kaido pana in moemntul de fata are dreptate cel mai mult. Nu am vazut frate duele 1v1 in care sa mai fie samani, lycani.. nici nu mai ap pretentii, caracterul ala e clar doar pt generala... am cautat luni bune 1v1 cu lycani.. nu ai cu cine .. cat despre warul mental, sura am, ninja lama care sunt si au fost întotdeauna cele mai jucate la 1v1 ... nu ai ce sa mai zici ... caracterele astra 3 asa o sa ramana mereu. Superioare din punctul meu de vedere datorita skilurilor si modului de joc. Unii uneori au cerut orbeste schimbarea unei rase prin cresterea/schimbarea dmgului(si recunosc ca si eu am fost unul din ei) dar ... luati in considerare ca nici klaus nu o sa poata sa faca NICIODATA rasele complet egale. Mai sus am dat pro ... dar din cate am vazut si eu .. ninja are dmg frumos. Ține doar de voi sa aveti iteme suficient de bune. Voi trebuie sa va adaptati itemele stilului de joc, nu invers.
      Nu te pune cu zeii altfel te ineaca ploaia. :thumbup:
    • Asa cum a zis si Tyky rasele au abilitati diferite si nu sunt construite sa fie la fel, fiecare va alege rasa pe care o considera mai buna pentru ce are nevoie. Unele rase se potrivesc pentru generala, altele pentru vs 1, iar altele sunt foarte bune la pvm.
      Sunt rase de damage, de rezistenta la damage, de support, sau versiuni care le combina.
      Si asa e pe orice mmo. Mereu uneori jucatorii cauta sa le faca egale, dar asa ceva nu e posibil pentru ca tocmai de aceea exista mai multe rase.

Un exemplu putem lua de la sura BM cum el poate absorbii pagubele mari. Intr-un dungeon cu un boss cu damage mare un bm ar rezista, iar un war nu.
      Bmul va acapara atacurile
      Iar warul va scadea viata bossului

Acum pe calliope totusi cu orice rasa ai un nivel mediu de a te descurca si nu necesita o echipa musai formata asa, dar la baza rasele sunt facute pentru diferite lucruri si nu poti sa le faci egale.

In realitate in armata exista la fel cei care se ocupa de defensiva si ofensiva, etc etc. O rasa nu poate fi facuta buna la toate.

email: [email protected]
      Ingamename [GA]Klaus
      web: global.calliope2.com/
    • Un dezavantaj pe care ninja il are e faptul ca se bazeaza pe 2 skilluri pentru dmg:ambuscada si atac fulger in timp ce, spre exemplu sura AM are 3: deget ( pe care il da la fiecare 4-5 secunde), vartej si anularea pe care da iarasi 3k in medie. Ca si solutie cred ca poate fi marit atacul anumitor abilitati pentru toate rasele si unde e cazul, sa se micsoreze.