Marire dmg ninja lama

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ailyn wrote:

[ZEU]Dante wrote:

Raskolnikow wrote:

maryusyk94 wrote:

Eu cred ca exista o solutie de mijloc astfel incat sa fie echilibrate toate rasele deoarece acum e clar ca unele sunt avantajate mai mult decat altele
      de exemplu samanul, lycanul, ninja arc si sura bm nu sunt intalniti la 1v1 asa des din cauza dezechilibrului dintre rase
      De multe ori klaus s-a luat dupa ce ziceau playeri din staff, iar acei playeri se gandeau doar la rasa pe care o jucau ei.Din cauza astsa is dezechilibrate rasele, iar in staff au fost playeri care erau paraleli cu metinul, se plageau mereu ca nu au dmg si iau prea mult.
      Dar nu e logic ca observi mai repede minusurile rasei pe care o joci TU decat a altora si sa propui ce este mai avantajos pt rasa respectiva si automat pt tine? Asta inseamna ca esti un ratat paralel cu metinul?:)))) Adica daca tu joci ninja lame si personal ti se pare dmg prea mic il cauti pe Klaus si ii spui "coita vezi ca samanu da 1k cu critica pe raget" ? Esti penibil si ce ai spus tu aici pare un strigat de frustrare ca pupatul tau in cur a fost de pomana si ai ramas neluat in seama.
      Nu are nici o logica ceea ce spui, mai citeste o data ce am scris eu si apoi comenteaza, si crede-ma ca samanu nu da 1k crit pe raget, daca tu dai 1k e problema ta.
      Si fiind in staff te gandesti la binele sv nu la binele tau copile.
      Pe caliope cu red si cu generala pe tn nu poti pica un alt jucator, el avand tot generala pe el.Dar aparent war aura poate pica alt caracter.Si ninja lama putea, acum nu mai situ ce e de el.
      Eu joc sura si nu ma mai plang de cei 2-3 k pe care ii dau cu risipa.
      NoSignal

• CONTRA !! Hai sa facem sa dea iara 3 skiluri vs sura in duel ca sa bateti tot cu ninja -_- , si ninja inca mai poate bate sura in duel full vs full da 11k ambuscasa 8k rulant x3 7k atac fulger 2k nor , 2.3k hit , si skill nou 3k deci e dmg ok , sura da 10k deget 7k vartej 6.8k risipa si 1.9k hit , deci contra pentru topicul asta !!!
      • The Legend
    • [ZEU]Dante wrote:

Ailyn wrote:

[ZEU]Dante wrote:

Raskolnikow wrote:

maryusyk94 wrote:

Eu cred ca exista o solutie de mijloc astfel incat sa fie echilibrate toate rasele deoarece acum e clar ca unele sunt avantajate mai mult decat altele
      de exemplu samanul, lycanul, ninja arc si sura bm nu sunt intalniti la 1v1 asa des din cauza dezechilibrului dintre rase
      De multe ori klaus s-a luat dupa ce ziceau playeri din staff, iar acei playeri se gandeau doar la rasa pe care o jucau ei.Din cauza astsa is dezechilibrate rasele, iar in staff au fost playeri care erau paraleli cu metinul, se plageau mereu ca nu au dmg si iau prea mult.
      Dar nu e logic ca observi mai repede minusurile rasei pe care o joci TU decat a altora si sa propui ce este mai avantajos pt rasa respectiva si automat pt tine? Asta inseamna ca esti un ratat paralel cu metinul?:)))) Adica daca tu joci ninja lame si personal ti se pare dmg prea mic il cauti pe Klaus si ii spui "coita vezi ca samanu da 1k cu critica pe raget" ? Esti penibil si ce ai spus tu aici pare un strigat de frustrare ca pupatul tau in cur a fost de pomana si ai ramas neluat in seama.
      Nu are nici o logica ceea ce spui, mai citeste o data ce am scris eu si apoi comenteaza, si crede-ma ca samanu nu da 1k crit pe raget, daca tu dai 1k e problema ta.Si fiind in staff te gandesti la binele sv nu la binele tau copile.
      Pe caliope cu red si cu generala pe tn nu poti pica un alt jucator, el avand tot generala pe el.Dar aparent war aura poate pica alt caracter.Si ninja lama putea, acum nu mai situ ce e de el.
      Eu joc sura si nu ma mai plang de cei 2-3 k pe care ii dau cu risipa.
      Hai Dante lasa-neeee, daca vine unu si-ti da tie un dmg de cacat primul lucru pe care-l faci e sa-ti dai aere de bun, nu cred ca faci tu o fapta buna si ii propui lui Klaus sa ii mareasca dmg-ul, despre asta vorbeam. Dmg-ul pe skill la saman e minuscul daca se baga roua dar avem avantaj pe hit deci compenseaza si nu s-a plans nimeni, era doar un exemplu despre cum fiecare propune ce-i mai avantajos pentru rasa lui nicidecum pentru altii, dar cred ca aveam prea multe pretentii sa intelegi tu ceva
      Don't worry about what I'm doing. Worry about why you're so worried about what I'm doing. :whistling:
    • [RO]KapyCv wrote:

CONTRA !! Hai sa facem sa dea iara 3 skiluri vs sura in duel ca sa bateti tot cu ninja -_- , si ninja inca mai poate bate sura in duel full vs full da 11k ambuscasa 8k rulant x3 7k atac fulger 2k nor , 2.3k hit , si skill nou 3k deci e dmg ok , sura da 10k deget 7k vartej 6.8k risipa si 1.9k hit , deci contra pentru topicul asta !!!
      Kapy, vezi ce am scris prima si prima data, am zis ca ninja avea un dmg mare comparativ cu alte rase, am recunoscut asta.Si vezi ca dmg-ul mentionat de tine mai sus nu e deloc adevarat. Nu cred ca stii tu mai bine fata de altii care joaca ninja de 1 an, poate chiar mai bine.
    • maryusyk94 wrote:

[RO]KapyCv wrote:

CONTRA !! Hai sa facem sa dea iara 3 skiluri vs sura in duel ca sa bateti tot cu ninja -_- , si ninja inca mai poate bate sura in duel full vs full da 11k ambuscasa 8k rulant x3 7k atac fulger 2k nor , 2.3k hit , si skill nou 3k deci e dmg ok , sura da 10k deget 7k vartej 6.8k risipa si 1.9k hit , deci contra pentru topicul asta !!!
      Kapy, vezi ce am scris prima si prima data, am zis ca ninja avea un dmg mare comparativ cu alte rase, am recunoscut asta.Si vezi ca dmg-ul mentionat de tine mai sus nu e deloc adevarat. Nu cred ca stii tu mai bine fata de altii care joaca ninja de 1 an, poate chiar mai bine.
      Cand a vazut ca-i mentionat dmg u la sura manca tastele nu stia ce sa scrie mai repede :)) ii era frica ca-i scade dmg u la sura si mananca bataie
      Titani pe metin , muritori de foame in realitate :thumbsup:
    • maryusyk94 wrote:

Un dezavantaj pe care ninja il are e faptul ca se bazeaza pe 2 skilluri pentru dmg:ambuscada si atac fulger in timp ce, spre exemplu sura AM are 3: deget ( pe care il da la fiecare 4-5 secunde), vartej si anularea pe care da iarasi 3k in medie. Ca si solutie cred ca poate fi marit atacul anumitor abilitati pentru toate rasele si unde e cazul, sa se micsoreze.
      mai are si runatul x3 plus nor otravitor ce asigura 100% otrava de la inceput pe cand sura tre sa prinda hituri. Tin sa zicca eu am doar lycanul dar din ce am mai vazur si facut duele ... caracterele sunt echilibrate... warul mental ce ea puuutin mai mult, chiar daca nu deranjeaza asa mult.. dar in rest totul e ok. .. samanul in schimb e cam slabut ... lycanu e decent, iar bmul lafel.
      Nu te pune cu zeii altfel te ineaca ploaia. :thumbup:
    • TyKy wrote:

maryusyk94 wrote:

Un dezavantaj pe care ninja il are e faptul ca se bazeaza pe 2 skilluri pentru dmg:ambuscada si atac fulger in timp ce, spre exemplu sura AM are 3: deget ( pe care il da la fiecare 4-5 secunde), vartej si anularea pe care da iarasi 3k in medie. Ca si solutie cred ca poate fi marit atacul anumitor abilitati pentru toate rasele si unde e cazul, sa se micsoreze.
      mai are si runatul x3 plus nor otravitor ce asigura 100% otrava de la inceput pe cand sura tre sa prinda hituri. Tin sa zicca eu am doar lycanul dar din ce am mai vazur si facut duele ... caracterele sunt echilibrate... warul mental ce ea puuutin mai mult, chiar daca nu deranjeaza asa mult.. dar in rest totul e ok. .. samanul in schimb e cam slabut ... lycanu e decent, iar bmul lafel.
      Norul nu are 100% sansa de otravire, de aceea aceea se pune otrava si pe koif asa ca din punctul asta de vedere te inseli, nu e niciun avantaj.
    • Ninja e făcut să scadă dmg prin otravă şi prin avantajul vitezei de atac + are bonusul de camuflaj pe care mulţi nu-l folosesc.
      Îţi poţi schimba stilul de joc folosind arc în loc de pumnale în unele situaţii, şi nu ai nevoie neapărat de skill arc!
      Probabil are şi Marius dreptatea lui (nu sunt ninja, nu cunosc dmg actual, nu mă bag).
      Şamanul dă 1k skill, adevărat. Dar ce ar fi să dea 5-10k skill şi 20k hit?
      De mental se plângeau mulţi că are dmg mare, mă face să râd, când 99% din playeri au respingere spirit şi e cel mai expus caracter
      la bătaie, mi se pare penibil să ceri scăderea dmg la mental. Mai nou ţi-e frică să dai şi un duel cu alte rase că doar na "respingerea"
      (nu o spun să mă plâng, chiar dacă am şi mental, dar ce ar fi să dea fiecare rasă dmg mentalului?)
      Mental e bun contra AM dar slab vs arcaşi şi şamani, aura e bun contra ninja lamă dar slab vs AM, ninja lamă e bun vs mental dar e slab vs aura/AM.
      Sunt chestii complexe pe care mulţi nu le înţeleg sau nu vor să le înţeleagă, mental dă încet aura dă repede e alt stil de joc,sura e făcut să reziste nu neapărat să facă dmg.
      Atacant/suport/tanc, eu aşa le-aş clasifica şi dacă am juca toţi în echpă nu să ne gândim doar la dmg nostru nu cred ca ar fi probleme.
      Singura chestie ce mi se pare total aiurea e ajutorul şi respingerea care dă peste cap tot, părerea mea!
      Propunerea mea e ca ownerul sa testeze si sa decida el ce dmg vrea sa fie, nu sa asculte de plangerile playerilor!

The post was edited 1 time, last by Yanni ().

• Să mă bag si eu ca musca in .... văd că toți înclină balanța spre caracterul pe care îl are . Din câte am văzut eu pe calliope în toți ani ăștia sura AM în dueluri sunt pe primul loc""de ce? Logic se calculează magiile vit atac otrava etc in duel sura vs oricare alta rasa are un plus pentru ca el da risipa nu o primește asta e plusul la sura AM in 1 v 1..mai sunt cazuri când vs alte caractere poate fi bătut dar totul tine de critici otrava sau risipa sa nu fie dată.. Concluzia: nu poti cere mărirea dmg la un caracter că ai furat-o de la un sura 1 v 1 sau sa spui ca alte caractere nu au șanse la a câștiga un duel . De ex când sa umblat la dmg de la ninja ultima data pe full generala dădea 22k pe ambuscada critica in regat asta in timp ce un mental dădea 14k critica pe full sura 13 pe deget lycanul 14 etc .. Fiecare rasa caracter o faci pentru ceva anume . Nu exista un caracter bun la toate si bun vs toți si dacă nu Știați Metin 2 este joc de echipă si dacă vrei sa fi bun de unul singur insista pe iteme atingi perfecțiunea si ai sansa 99% ca din 10 dueluri sa câștigi măcar 1 vs alta rasa ! Am facut aura cât de cât ok 1 v 1 si pot spune ca vs Sura Am full pot câștiga 2 3 poate mai bine din 10 dueluri si dacă nu ma multumesc cu atât trebuie sa imi fac un sura Am sa pot câștiga mai multe .. Cine deține serverul a facut posibilul sa fie apropiate sa fie o egalitate intre caractere sau facut teste etc. știu ei mai bine unde sa pună si de unde sa ia .. Si asa pentru 1 v 1 mai nou se cere câteva kkk sa poti testa caracterul ce poate...(știu eu câțiva mogodeni) .
      Fine de la Finu
    • ''Ninja oricum dă bine''
      Când vă aud pe unii pe aici rămân fară cuvinite. Ninja ''dă bine'' deoarece este un caracter stric pe PVP şi asta face el. Arată-mi un caracter de ninja pe care-l poţi folosi drept farmer cum e war, sura ,lycan ş.m.d.
      Otrava pe care magiile o declanşează, flexibilitatea, combo-urile şi atacurile rapide pe care le deţine îl fac un caracter perfect pentru PVP.
      DMG-ul este discutabil deoarece fiecare caracter are un ''-'' sau un ''+'' .Pot să afirm că, este ok aşa cum este acum, la momentul actual.

Să aveţi o zi în continuare. :>

• Shadez wrote:

''Ninja oricum dă bine''
      Când vă aud pe unii pe aici rămân fară cuvinite. Ninja ''dă bine'' deoarece este un caracter stric pe PVP şi asta face el. Arată-mi un caracter de ninja pe care-l poţi folosi drept farmer cum e war, sura ,lycan ş.m.d.
      Otrava pe care magiile o declanşează, flexibilitatea, combo-urile şi atacurile rapide pe care le deţine îl fac un caracter perfect pentru PVP.
      DMG-ul este discutabil deoarece fiecare caracter are un ''-'' sau un ''+'' .Pot să afirm că, este ok aşa cum este acum, la momentul actual.

Si ninja poate fi folosit pentru pvm :) si pe oficial si aici si oriunde joci,il poti folosi la farmat.
      Uneori inveti,alteori castigi :thumbup: :thumbup: :thumbup:
    • Anellyse wrote:

Shadez wrote:

''Ninja oricum dă bine''

Si ninja poate fi folosit pentru pvm :) si pe oficial si aici si oriunde joci,il poti folosi la farmat.
      Absolut, poate să fie folosit pentru PVM, ai dreptate!

Magiile tuturor caracterelor sunt diferite. Majoritatea dispun de bonusuri ce te pot ajuta atât în PVM cât şi în PVP( Apărare, eschivă, DMG în plus, etc.).
      În opinia mea, este normal să se evidenţieze şi să aducă vorbe un caracter ce este jucat în 90% din cazuri PVP.