Proposal #1

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Propun următoarele chestii:

a) selectarea mai multor obiecte pentru a putea vinde la magazin general, a pune la negoț și multe altele prin comanda ctrl + right click.

b) refacerea pieței pe Calliope, în momentul de față piața de pe calliope e slabă și scump (adica sunt foarte multe iteme, upp-uri care au niște prețuri cam puțin exagerate)

c) la comanda F12 (unde vă arată timpul disponibil pentru a face dungeon ul respectiv) să se adauge și teleportare la fiecare dungeon.

d) mărirea limitei de stackare a upp-urilor, de la 200 să se mărească la 500, 1000 (e doar un exemplu cifra dată)

Cam atât momentan.
    • #Denis wrote:

c) la comanda F12 (unde vă arată timpul disponibil pentru a face dungeon ul respectiv) să se adauge și teleportare la fiecare dungeon.
      Pro la asta.
      Iar legat de piata, nu are cum Klaus sa o modifice, asta tine in totalitate de playeri. Up-uri scumpe nu am vazut, poate doar cele de la bufnita pentru ca se strang relativ greu, in rest... zodiacele au ajuns 700kk buc. sau chiar mai putin, asta in conditiile in care acum ceva vreme sub 1kkk nu vindea nici dracu, ce sa mai spun de cleme, tesaturi si altele care se vand la pret de nimic.. Oricum da, e nasol ce se intampla, nu gasesti sa cumperi iteme de pus in switch in schimb sunt shop-urile pline de vinuri la 5kkk+ spre exemplu:))
      Been through some bad shit, I should be a sad bitch / Who woulda thought it'd turn me to a savage?
    • Ailyn wrote:

Oricum da, e nasol ce se intampla, nu gasesti sa cumperi iteme de pus in switch in schimb sunt shop-urile pline de vinuri la 5kkk+ spre exemplu:))
      ar trebui incurajati jucatorii noi sau cei care nu prea au bani sa dropeze la metinele de 90 din padure si sa vanda armele/armurile. Itemele beta sunt mai greu de obtinut din cauza faptului ca pica doar la un singur boss si nici la ala mereu.
    • Ailyn wrote:

#Denis wrote:

Pro la asta.Iar legat de piata, nu are cum Klaus sa o modifice, asta tine in totalitate de playeri. Up-uri scumpe nu am vazut, poate doar cele de la bufnita pentru ca se strang relativ greu, in rest... zodiacele au ajuns 700kk buc. sau chiar mai putin, asta in conditiile in care acum ceva vreme sub 1kkk nu vindea nici dracu, ce sa mai spun de cleme, tesaturi si altele care se vand la pret de nimic.. Oricum da, e nasol ce se intampla, nu gasesti sa cumperi iteme de pus in switch in schimb sunt shop-urile pline de vinuri la 5kkk+ spre exemplu:))

Raskolnikow wrote:

Ailyn wrote:

Oricum da, e nasol ce se intampla, nu gasesti sa cumperi iteme de pus in switch in schimb sunt shop-urile pline de vinuri la 5kkk+ spre exemplu:))
      ar trebui incurajati jucatorii noi sau cei care nu prea au bani sa dropeze la metinele de 90 din padure si sa vanda armele/armurile. Itemele beta sunt mai greu de obtinut din cauza faptului ca pica doar la un singur boss si nici la ala mereu.

Vorbesc pentru cei mici, de exemplu cărți de rasă care au prețuri exagerate sau alte iteme, upp-uri pentru cei mici, la asta mă refer.
      Dacă vine un player nou și vede la shop ce îi trebuie lui necesar că au prețuri exagerate, nici nu îi mai are cheful să joace.

La cele care sunt pentru zodiac, cianit și așa mai departe, sunt ok

Gen să facă la cei mici prețul vânzării pieței este de aproximativ x kk sau kkk.
      Iar unele ce nu mai sunt necesare să le vândă la magazin general pentru suma de x kk (puțin mai mic decât dacă vinzi unui player) ca la pietre +3 +4 care vinzi la npc.
    • #Denis wrote:

Ailyn wrote:

#Denis wrote:

Pro la asta.Iar legat de piata, nu are cum Klaus sa o modifice, asta tine in totalitate de playeri. Up-uri scumpe nu am vazut, poate doar cele de la bufnita pentru ca se strang relativ greu, in rest... zodiacele au ajuns 700kk buc. sau chiar mai putin, asta in conditiile in care acum ceva vreme sub 1kkk nu vindea nici dracu, ce sa mai spun de cleme, tesaturi si altele care se vand la pret de nimic.. Oricum da, e nasol ce se intampla, nu gasesti sa cumperi iteme de pus in switch in schimb sunt shop-urile pline de vinuri la 5kkk+ spre exemplu:))

Raskolnikow wrote:

Ailyn wrote:

Vorbesc pentru cei mici, de exemplu cărți de rasă care au prețuri exagerate sau alte iteme, upp-uri pentru cei mici, la asta mă refer.
      Dacă vine un player nou și vede la shop ce îi trebuie lui necesar că au prețuri exagerate, nici nu îi mai are cheful să joace.

La cele care sunt pentru zodiac, cianit și așa mai departe, sunt ok

Gen să facă la cei mici prețul vânzării pieței este de aproximativ x kk sau kkk.
      Iar unele ce nu mai sunt necesare să le vândă la magazin general pentru suma de x kk (puțin mai mic decât dacă vinzi unui player) ca la pietre +3 +4 care vinzi la npc.
      Up-urile si in special cartile de rasa sunt farmate si puse la vanzare scump tot de cei mici, nu stiu cati din cei mari vand carti cand au posibilitatea sa farmeze lucruri mai scumpe de atat:)) stiu ca ajunsese intr-o perioada o aura cam 500kkk tocmai pentru ca erau foarte putine pe piata si mi s-a parut si mie enorm de mult dar cum zice si Rasko, incepatorii ar trebui incurajati la farmat ca la cersit yang si iteme prin map1 sunt destui, in rest nu prea vad nimic de facut
      Been through some bad shit, I should be a sad bitch / Who woulda thought it'd turn me to a savage?
    • Aurele se farmeaza in pestera gelatina unde iti pica cate 10 carti doar pentru categoria de skill a ta + la metine. Daca iti faci cateva caractere de war de 50 faci la carti pentru war de te saturi.
      Nu esti obligat sa le cumperi din shop daca au preturi mari. Le obtii farmand singur usor.

https://ro.wikisource.org/wiki/Povestea_unui_om_lenes

Ingamename [GA]Klaus
      web: global.calliope2international.com/
      email: [email protected]
    • Klaus wrote:

Aurele se farmeaza in pestera gelatina unde iti pica cate 10 carti doar pentru categoria de skill a ta + la metine. Daca iti faci cateva caractere de war de 50 faci la carti pentru war de te saturi.
      Nu esti obligat sa le cumperi din shop daca au preturi mari. Le obtii farmand singur usor.

Am înțeles ideea, văd că majoritatea s-au axat pe propunerea b care rămâne contra și propunerea c la fel.
      Dar celelalte 2?
    • #Denis wrote:

Klaus wrote:

Aurele se farmeaza in pestera gelatina unde iti pica cate 10 carti doar pentru categoria de skill a ta + la metine. Daca iti faci cateva caractere de war de 50 faci la carti pentru war de te saturi.

Am înțeles ideea, văd că majoritatea s-au axat pe propunerea b care rămâne contra și propunerea c la fel.Dar celelalte 2?
      Se pot face, dar sunt lucruri marunte. Se adauga odata cu ceva mai mare, ca in fiecare actualizare postata.

Ingamename [GA]Klaus
      web: global.calliope2international.com/
      email: [email protected]
    • pro a)
      #De s.ar putea selecta mai multe arme de dat la pet, nu ma intere atat itemele de pus in vanzare, ca tot le ramane pretul, doar dai ok ok
      #de s.ar putea retrage mai multe iteme din "inventarul" acela de shop dupa ce se inchide magazinul, inainte era un buton cu retrage toate.

B) este piata libera, nu se poate impune un anumit pret.
      Cat despre itemele drop din padure, ce nu le mai gasiti in magazin sa puneti la sw, pica drop si la copacii aia din padurea fermecata, doar ca sunt +4
      Abanosi goi am vazut ca iar cauta multi pt sw, si e plin de ei la F11 la +1.

C)nu ma intere, la unele sunt cate 2 trimiteri de pe inel

D) daca s.ar putea si banii (lingourile) sa se stranga la fel, nu doar up.urile :thumbsup: