Shadez Shinigami

• Male
  • from Piatra-Neamţ.
  • Member since Jan 3rd 2019
Last Activity

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• shadez1 -

Now you see me

• Narry -

Satan was here.

• Shadez -

Caut leoaică pentru leu.

• Shadez -

Pot spune că, sunt doar un om, ca toţi oamenii. Un om care are şi calităţi, şi defecte, un om care s ar putea mândri cu câteva fapte măreţe, dar care, totodată, ar trebui să se simtă ruşinat de anumite fapte care nu i fac cinste... Un om cu greşeli omeneşti, cu exprienţe de viaţă frumoase, dar şi urâte, un om cu frământări interioare şi cu temeri, un om care a fost foarte fericit, dar si cumplit de nefericit, un om care s a prăbuşit şi s a ridicat de multe ori, un om care de câteva ori s a abandonat pe sine, dar care s a regăsit de fiecare dată. Un om care a crezut orbeşte în oameni, în fericire şi în iubire şi care a cunoscut gustul amar al eşecurilor şi al dezamăgirilor. Gândesc despre mine, de la începuturi şi până acum, a fi o persoană deschisă, cu o minte sănătoasă, cu o dorinţă de cunoaştere, cu un temperament amestecat, când încendiar, când melancolic, dar întodeauna autentică. Şi asta nu pentru că deţin nu ştiu ce abilităţi de comunicare, ci pentru că sunt spontan şi natural. Sunt ceea ce gândesc şi o spun fără prea multe menajamente, fără să îmi pregătesc discursuri şi să prevăd reacţiile oamenilor. Nu îmi pasă cum mă vede lumea, fiindcă ştiu foarte bine criteriile superficiale după care se pun etichetele. Nu mă afectează judecăţile de valoare care se emit asupra mea şi nici agresivitatea cu care unii caută să mă distrugă. Nu mă voi justifica în faţa nimănui pentru alegerile mele, pentru felul în care îmi administrez viaţa şi pentru omul care aleg să fiu. Caracterul, personalitatea si mentalitatea unui om de succes însă, nu le poţi cumpără şi nici obţine peste noapte. Fă ce contează zilnic, câte puţin. Asta e şansa ta pentru o viaţa mai bună, indiferent de situaţia ta de azi.
    Acesta sunt eu, un om, ca toti oamenii împreună cu o ploaie miniaturală de accente, virgule şi puncte.

• Shadez -

de la atâtea figuri în online uitaţi cine sunteţi în offline.

• Shadez -

Sunt dulce precum un jeleu. :v